Island – západní pobřeží a Snaefellsnes

 • Nedostupné islandské vnitrozemí
 • Mohutné vodopády, kaňony a ledovce
 • Aktivní sopky, termální koupele
 • Rafting kaňonem ledovcové řeky, pozorování velryb
 • Ubytování v kempech, polopenze v ceně

Termíny a rezervace

Obj. č. Termín Dní Cena vč. letenek a poplatků
22032701 14. 6. 2017 - 24. 6. 2017 11 37 900 Kč rezervace
POSLEDNÍ 3 MÍSTA!

Kdo neprojel islandské vnitrozemí, nezná Island. Teprve tady si uvědomíme jeho neuvěřitelnou odlehlost, sílu a drsnost jeho přírody. Automobil se prodírá lávovými poli, pak náhle brodíme metr hlubokou ledovcovou řeku a následují další desítky kilometrů sopečného písku černého jako noc, abychom viděli to, co vidí jen málokdo. Místo silnice jen vyjeté koleje, turistická infrastruktura minimální a počasí severské. Budete si zde právem připadat jako na Měsíci, vždyť také kosmonauti letu Apollo trénovali ve zdejších podmínkách. Ale na druhou stranu: kde jinde si odpočinout od ruchu měst a stresu civilizace než v místech, kde jste téměř sami! To vše nám umožní náš terénní automobil Tatra, který jsme si podle vlastního návrhu nechali přestavět na unikátní 20místný autobus, jenž nám zajistí pohodlí, nezávislost a flexibilitu i v náročném terénu odlehlých oblastí.

Program

 • 1. den Přílet na Island, Reykjavík - centrum příjemného hl. města; koupání v termálních lázních.
 • 2. - 3. den Dokončení prohlídky Reykjavíku, přístav, katedrála, nákup potravin. Islandský „zlatý trojúhelník“ - ÞingvellirUnesco (nejstarší parlament světa pod širým nebem), Geysir (fumarolové pole s proslavenými gejzíry), mohutný vodopád Gullfoss, terénní přejezd vnitrozemím sopečnou pouští mezi ledovci, fumarolové pole Hveravellir s koupáním v termálních pramenech.
 • 4. den Odpolední rafting kaňonem ledovcové řeky (nepovinný) nebo fotografování z vyhlídek nad kaňonem, či projížďka na koni, skansen Glaumbaer, nocleh v kempu u moře s koupáním v termálních pramenech.
 • 5. den Cesta po pobřeží poloostrova Tröllaskagi, návštěva rybářského muzea v Siglufjórduru, odpolední plavba za pozorováním velryb z Dalvíku, nocleh v islandském druhém největším městě Akureyri.
 • 6. den Přejezd severním pobřežím na poloostrov Vatsnes, pozorování tuleňů, nocleh v Hvammstangi.
 • 7. - 8. den Poloostrov Snaefellsnes, divoké pobřeží, vodopády a skalní průrvy; podle počasí výstup na ledovec Snaefellsjökull; návštěva lázní v Grundarfjörduru a prohlídka městečka Ólafsvík.
 • 9. den Pěší výlet k vodopádu Glymur, přejezd do Rekyjavíku.
 • 10. - 11. den Poloostrov Reykjanes, ranní odlet do Prahy.

V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků, doprava komfortním terénním speciálem "Tatrabus" (www.tatrabus.cz), 10x kemp, zapůjčení stanu, 9x snídaně a 10x večeře, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

rafting (asi 160 EUR), lodní výlet za velrybami (asi 70 EUR).

Fakultativní služby:

termální lázně (asi 10-30 EUR/ 1 vstup) atd.

Letenky:

Pro leteckou přepravu na Island částečně využíváme příznivých cen přímých letů z Berlína. Pozemní transfer minibusem k letům z Berlína a zpět je zahrnut v ceně.

Stravování:

Polopenze je připravovaná průvodci, počítá se s pomocí klientů.

Klima:

Typicky severské, i za slunného počasí většinou trochu chladnější a s rychlými zvraty počasí oběma směry. Je třeba počítat s občasným deštěm, častým silným větrem a ojediněle i se sněžením.

Nástupní místa: Praha, Ústí nad Labem